Love is all you need

love-is-all-you-needUž si ani nepamatuju, kdy jsem byla naposledy v kině. Ještě že píšu blog, kde si to můžu dohledat. Zřejmě to tedy bylo v březnu na filmu The Artist. Je to vůbec možné, že jsem skoro rok nebyla v kině?!

Ne, teď mi dochází, že jsem taky byla podruhé na Nedotknutelných někdy v létě. Ale to se možná nepočítá.

Když shrnu děj dánského filmu Love is all you need, bude to znít jako klišé. Kadeřnice Ida je „dáma v nejlepších letech“, která prochází velmi složitým obdobím. Snaží se vyrovnat s rakovinou, a sotva dokončí svou léčbu, přistihne doma manžela při nevěře. Dojde k velmi bánálnímu dialogu, kdy se jí manžel, zatímco si zavírá poklopec, překvapeně zeptá: „Ty nejsi na chemoterapii?“ Ida odjíždí sama do Itálie na svatbu své dcery. Na letišti se náhodou seznámí s otcem ženicha Philipem, kterého ztvárnil Pierce Brosnan, a i když to tak na začátku nevypadá, samozřejmě se do sebe zamilují…

Ačkoli se na první pohled zdá, že je to tuctový slaďák, všechno je to podáno s tak citlivým, zřejmě severským humorem, že je to daleko lépe stravitelné, než kdyby něco podobného bylo natočené v Hollywoodu. Film bych charakterizovala jako úsměvný. Některé scény jsou vysloveně humorné, přesto v poloprázdném sále bylo častěji slyšet popotahování a smrkání než smích (nesmíme ale zapomenout, že je období různých viróz).

Vřele doporučuju citlivým duším, ve kterých tenhle film zanechá křehký příjemný pocit minimálně několik dní.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s