Nechci nic slyšet o konci světa

Podle mayského kalendáře má být 21. prosince konec světa.

Já tomu samozřejmě nevěřím. Konec světa už se měl konat několikrát.

Osobně neznám nikoho, kdo na konec světa věří. Přesto o tom všichni mluví.

Mluví se o tom především v médiích – ať už ve zprávách, nebo v reklamách. Na našem zpravodajském portálu v práci visí odpočítávadlo, díky kterému člověk přesně ví, kolik dnů, hodin, minut, vteřin… zbývá do konce světa. Mluví o tom moji kolegové v práci a moji přátelé. Mluví o tom klienti, se kterými se setkávám. Lidé debatují o tom, zda si v pátek 21. prosince vezmou dovolenou a opijí se šampaňským.

Všichni si z toho dělají víceméně srandu, ale mně to srandovní nepřipadá. Když tomu nikdo nevěří, proč tomu všichni přikládají takovou důležitost? Možná za to můžou hormony budoucí matky, které se ve mně hemží. Kvůli všem těm řečem o konci světa – i když se vesměs jedná o homor – marně bojuji s představou, že svoje miminko nikdy nespatřím.

A proto se letos snad víc než na Vánoce těším na 22. prosince.

Reklamy

7 thoughts on “Nechci nic slyšet o konci světa

 1. Nenech se rozhodit 🙂 22. prosince bude a spousta cvoků bude mít hroznou kocovinu a budou litovat, že se nic nekonalo… jako vždycky…Já mám jen velké přání, aby se splnila ta teorie, která říká, že má nastat konec světa, jak ho známe a přijde změna k lepšímu. Tak si můžeme dát každý svoje 22prosincové předsevzetí, co pro to uděláme 🙂 A ty si můžeš tu představu vyměnit za takovou, kde tvoje miminko žije v Ráji na zemi, to by šlo, ne?

 2. vimneok 13.12.2012 / 10:40

  klíííd 🙂 hormony a zvlášť tehu hormony dělají šílený věci, ale na druhou stranu ti třeba trochu přestaví a rozšíří mozek, to taky není špatný, ne?

 3. olivia 13.12.2012 / 11:26

  Práve pred pár dňami sme sa doma bavili presne o tom, že nikto tomu neverí, napriek tomu sa predpovedi venuje nadmiera pozornosti. I keď tie hlášky chcú byť vtipné, už mi také ani neprídu. Máš pravdu, človek sa aj bez hormónov neubráni myšlienke, čo by bolo, keby naozaj. Prečo sa vlastne ľudia nedokážu nadchnúť a udržať tak dlho pozornosť na niečom príjemnom a pozitívnom?

 4. ustarnouciblogeriny 13.12.2012 / 19:29

  Taky se snažím doufat v přeměnu k lepšímu…
  A neboj, tvoje přeměna bude – díky miminku – dokonalá…

 5. Barb 14.12.2012 / 16:36

  Nenech si zkazit těšení se na Vánoce ani advent (a naopak si to koukej pořádně užít, dokud nemáš mateřské povinnosti)! Konec světa bude, jednou… ale teď rozhodně né! 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s