Jaro je cítit ve vzduchu

Několikrát v roce prožívám pocit, že jse svět točí obráceně. Na jaře při pohledu na slehlou, ještě žlutou trávu a tlející listí se mi zdá, že je podzim. Stačí když se k tomu přidá trocha studeného větru nebo šedá obloha.

A na podzim si pro změnu občas připadám jako na jaře. Je to dojem založený na smyslových vjemech. Oči vidí zelenou trávu rašící na loukách – asi chce zkusit štěstí, kdyby si to zima náhodou rozmyslela. Uši slyší zpěv ptáků. Nos cítí vůni toho tlejícího listí, které voní (ano, mně skutečně voní) naprosto stejně před zimou i po ní. A kůže cítí chladný vzduch, kterým se derou hřejivé paprsky sluníčka.

(Chuť chybí – při svých procházkách nic neochutnávám.)

Přijde mi to zajímavé, jak se tyhle dvě roční období navzájem podobají.

Letos se snažím si změn spojených s příchodem nového ročního období víc všímat. Sice se musím omezit na pozorování cesty do práce z kabiny svého auta, ale i ta se den ode dne mění. Dneska se mi nad tou nádherou úplně rozbušilo srdce. Po večerech se snažím vyrazit aspoň na krátkou procházku a fotím si stromy, keře, šípky, listí na zemi…

Podobně intenzivním způsobem hodlám prožívat i zimu (stavět sněhuláka, dělat andělíčky ve sněhu), jaro (i když to příští bude nejspíš výjimečné z více důvodů) i léto (to mi ale nikdy nedělalo potíže). Takže se můžete připravit na záplavu příspěvků o kráse sněhových vloček a kouzlu promáčených bot.

Reklamy

One thought on “Jaro je cítit ve vzduchu

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s