Versatile Blogger Award

A je to tady! Dostala jsem nominaci na Versatile Blogger Award!

Tímto se stávám součástí řetězce, jehož pravidla už zřejmě znáte:

Poděkovat osobě, která vás nominovala. Tak tedy: milá Černá Mooro, děkuji ti za nominaci! Jsem pyšná na to, že můj blog patří mezi tvé oblíbené. Moc ráda bych ti nominaci vrátila, neboť i já na ten tvůj často zabrousím, ale přehazovat si nominace tam a zpátky by asi trochu postrádalo smysl.

Uveřejnit odkaz na její blog. Stalo se. Ostatně Černá Moora figuruje už dlouho na seznamu mých oblíbených blogů v pravé dolní části této stránky.
Vybrat 15 blogů nebo bloggerů, které jsem nedávno objevila nebo které pravidelně sleduji. Patnáct je hodně. Nevím, jestli je dám dohromady, obzvlášť pokud se chci vyhnout blogům, které už nominovány byly. Ale zkusím to:
 1. Šťastný blog. Určitě nejsem sama, kdo s oblibou čte zábavné tipy, jak se stát šťastnější v každodenním životě. Ostatně mě udivilo, že Šťastný blog ještě nikdo nenominoval. Nebo se pletu?
 2. Blog Ivany Vejvodové. Nový článek se na jejím blogu objeví jen tak jednou za měsíc nebo za dva, ale to se dá u maminky dvou malých kluků pochopit. Každopádně když už se nový článek objeví, většinou stojí za to: velmi vtipné počtení, obvykle s nějakým praktickým ponaučením do života.
 3. Blondýna Brunhilda. V poslední době píše méně než dřív. Spíš si na jejím blogu můžete prohlédnout její výtvarná díla. Ale u jejích postřehů, které psala dřív, jsem se hodně nasmála.
 4. Očima Mademoiselle. Mademoiselle se jmenuje Suzanne a moc pěkně komentuje svůj pobyt v Paříži.
 5. Pink Ambitions. Blog vytvořený dvěma mladými aktivními Pražačkami, Pink Executive a Lipstick Manager.
 6. We And The City – Dvě třicítky ve městě. Další blog tvořený dvojicí aktivních žen: Bohyně a Femme Fatale. Některé příspěvky mi připadají velice výstižné a mluví mi z duše.
 7. My Polish. Fotoblog zasvěcený lakům na nehty. Já si sice nehty nelakuju, ale fotky mi připadají esteticky velice povedené.
 8. Nalakovaný blog. Další blog zasvěcený lakům na nehty, tentokrát ale i s recenzí. Přiznám se, že příliš často tenhle blog nesleduju, ale vím o něm a občas se na něj ze zvědavosti podívám.
 9. Nějak bylo, nějak bude. Jeden z úplně prvních blogů, na který jsem narazila díky domácímu úkolu, který jsem musela vypracovat pro Miloše Čermáka při studiu žurnalistiky. V poslední době Jane bohužel nepíše moc často – asi má na práci něco jiného. Doufám, že se časem ke psaní vrátí.
 10. Kočičenka. Kateřinu Janouškovou snad představovat nemusím, protože jsem s ní nedávno dělala rozhovor.
 11. Heels in Prague. Dostáváme se do kategorie módních blogů. Heels in Prague je důkazem, že stylové kousky oblečení nemusejí vždycky stát tisíce (korun, eur…), ale dají se najít i v řetězcích jako Zara nebo H&M. A zároveň je blog takovým okénkem do Španělska, neboť autorka studuje v Barceloně.
 12. The Czech Chicks. Další módní blog, jehož dvě autorky mě svým způsobem fascinují. Vysvětlete si to, jak chcete.
 13. Hroší život. Objevila jsem ho teprve nedávno a ti z vás, kteří mě znáte dobře, zřejmě tušíte, co mě na něm zaujalo. Ještě jsem si ho nestihla podrobněji pročíst, ale první dojem mě nalákal. A teď si uvědomuju, že právě cituju prvního bloggera mezi tolika bloggerkami!
 14. Svět Lisarah. Charakterizovala bych ho slovem „literární“.
 15. Blog o malé žabce. Další blog, který jsem měla v oblibě, ale který v poslední době trochu „usíná“. To není kritika. Sama dobře vím, že v životě nastanou období, kdy je prostě obtížné psát pravidelně. A ostatně i jednou měsíčně může být pravidelně 🙂
Sdělit o sobě 7 věcí. Jinak řečeno „prásknout“ na sebe sedm věcí, které o mě nevíte. S tímhle úkolem mám trochu potíž. Já totiž na sebe tady na blogu asi napráskala úplně všechno. No… možná se ještě něco najde.
 1. Mám slabost pro hrochy. Moje mánie se spustila někdy v období puberty, kdy jsem k Vánocům dostala svého prvního, ohromně roztomilého plyšového hrocha. Od té doby se moje hroší rodinka rozrostla. A moje dvě africké výpravy měly samozřejmě jeden velký cíl: spatřit hrochy ve volné přírodě. Při obou výpravách se mi můj záměr splnil. Při té druhé nám jeden rozzuřený hroch dokonce málem převrhnul loďku. Byla jsem jediná, kdo byl z toho zážitku nadšen.
 2. Od puberty si dlouhé chvíle krátím únikem do svého světa. Vymýšlím si situace, historky, konverzace s neexistujícími lidmi, které jsem už ale za ta dlouhá léta dobře poznala. Už několikrát jsem se kvůli tomu nad sebou zamýšlela a kladla si otázku, zda nemám sklony ke schizofrenii. Vážně. Zároveň ale pořád ještě dokážu rozlišit, kteří lidé v mém životě jsou skuteční a kteří ne. Tak snad schizofrenik nejsem.
 3. Na gymnáziu jsem jako dítě se sklony k astmatu dostala od doktora doklad o tom, že pro mě při tělocviku není vhodné běhání. Dnes už snad můžu přiznat, že jsem běhání nesnášela a že jsem svému lékaři k jeho úsudku trochu pomohla. Dnes se dobrovolně a s radostí připravuju na svůj první půlmaraton.
 4. Nemám kladný vztah k dětem. Teprve poslední dva roky mi sem tam nějaké dítě připadá roztomilé (většinou se jedná o děti stydlivé a nemluvné), většinu dětí ale ještě pořád považuju za uřvané, nevychované, rozjívené, nezvladatelné. Motýlovy dcery nejsou výjimkou. Dobře vím, že to není v souladu s mou narůstající chutí mít vlastního potomka. A mám velký strach z toho, že budu španá matka. Zlá, cholerická a svým dítětem nenáviděná.
 5. Ještě k dětem: upatlané pusy od marmelády, čokolády, zmrzliny, rajčatové omáčky apod. ve mně zbuzují odpor. Tedy to, co někteří rodiče s oblibou fotografují a pak celí dojatí ukazují svým známým.
 6. Mám ráda cheeseburger od McDonalda. Něco, k čemu se jen tak někdo nepřizná. Většina lidí z mého okolí tvrdí, že jim je jídlo z McDonalda odporné a že tam nikdy nechodí. Tak já tedy přiznávám, že čas od času si cheeseburger od McDonalda dopřeju.
 7. Mým životním snem je napsat knihu.
Posledním bodem, který je v rámci Versatile Blogger Award třeba splnit, je oznámit svým patnácti nominovaným mou nominaci. Do toho se pustím hned po uveřejnění tohohle příspěvku.
A ještě bych uvedla odkaz na blog, na kterém tohle všechno vzniko: The Versatile Blogger. A předávám štafetu dál.
Reklamy

15 thoughts on “Versatile Blogger Award

 1. VeЯonika Veselá 30.4.2012 / 14:03

  Ahoj Marti,

  jeste bych doporucila Seznamkovou kralovnu (pribehy-ze-seznamky.blogspot.com) je to leckdy zajimava sonda do vztahove „politiky“ 🙂

  • Vanilka 2.5.2012 / 12:19

   Díky za tip, vypadá to zajímavě. Jen bych potřebovala, abys mi vykouzlila trochu volného času, abych ho mohla využít ke čtení 🙂

 2. Barbora 30.4.2012 / 15:35

  Milá Vanilko děkuji za nominaci (a taky za podrobná pravidla – vůbec jsem nevěděla, že tato cena existuje!)

  • Vanilka 2.5.2012 / 12:20

   Milá Báro, váš blog čte s oblibou tolik lidí, že je ve vašem případě taková nominace úplně evidentní.

 3. Czech chicks 30.4.2012 / 17:09

  Děkujeme za nominaci. Akorát tedy nevíme, jestli se ti náš blog líbí, nebo tě jen v negativním slova smyslu fascinujeme :). Ať tak či onak, děkujeme za zmínku.

 4. cernamoora 30.4.2012 / 17:25

  já věděla, že u Tebe si zajímavě počteme :))

  navíc 2,3 (mám čočky, s tím přece nemůžu plavat!),4,5 a 6 (Whopper mi prostě chutná) mi není cizí ;))

 5. Terka L. 1.5.2012 / 11:48

  Naprosto souhlasím s bodem o dětech. Ač jsem ve věku kdy bych už jedno měla co nejdříve mít, strašně mě rozčilujou, furt to brečí a zlobí, a nerada chodim na místa kde se jich združuje víc najednou. Prý se to změní až budu mít vlastní :). Takže si z toho hlavu nedělej a rozhodně to neznamená, že budeš špatná matka, protože to já bych teda asi byla taky.. 🙂

  • eveli17 3.5.2012 / 14:26

   Zmení, u vlastných to pretrpíte a potom sa ten pocit znova vráti. Občas mnou zalomcujú materské pudy, že ešte jedno (mám dve), ale hneď ma to prejde, len čo začujem detský vreskot. Vlastne stačí aj plač.

 6. Mademoiselle Suzanne 1.5.2012 / 13:47

  Drahá Vanilko, děkuji za nominaci. Díky Tvému blogu jsem začala sama (víc) psát a přestala jsem svůj blog schovávat. Ukázala jsi mi, že blogování je prima zábava! Ještě jednou díky. 🙂

  • Vanilka 2.5.2012 / 12:22

   Mám ohromnou radost, že můj blog může někoho motivovat k vlastnímu psaní!

 7. Eli 5.5.2012 / 11:29

  Právě jsem narazila na tvůj blog a moc se mi líbí, začnu pravidelně sledovat. Zaujalo mě, že máš slabost pro hrochy. Já je totiž miluju už od školky, možná dřív. V pexesu jsem vždy chtěla získat kartičky s hrochem a plyšového mám taky 🙂 Jo a děti také nemám ráda. Pochybuju, že mi někdy přijdou roztomilé. Když se chci rozplývat, podívám se na hrocha.

  • Vanilka 6.5.2012 / 17:11

   Ahoj! To jsem ráda, že existuje ještě někdo jiný, komu hroši připadají krásní a roztomilí! A taky mě těší, že se ti blog líbí.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.