Nedotknutelní

„Nedotknutelní“ – tak bych přeložila název francouzského filmu Intouchables, na kterém jsem byla včera večer v kině.

V dobách, kdy jsem denně na cestě do práce a z práce trávila minimálně dvě hodiny v autě, jsem měla perfektní přehled o všech filmových premiérách (díky rádiu). V poslední době se můj způsob vybírání filmů omezuje na to, že jsem někde zaslechla, že ten či onen film je dobrý. Přesně z toho důvodu jsem šla na Intouchables, aniž bych pořádně tušila, o čem ten film má být.

Byla jsem hodně překvapená. Jedná se o příběh problematického černocha z pařížského předměstí, který se nechá zaměstnat jako pečovatel u jednoho bohatého invalidy. Udělat z příběhu, ve kterém je jeden ze dvou hlavních hrdinů ochrnutý od krku až po konečky prstů u nohou, komedii – to chce asi velkou dávku odvahy. Tvůrcům (Eric Toledano a Olivier Nakache) asi odvaha nechyběla. A výsledek je velmi vydařený.

V žádném případě se nejedná o zlehčování nebo dokonce zesměšňování dané problematiky. Spíš naopak: zdravý člověk si při sledování filmu uvědomí skutečnosti, na které by možná jinak ani nepomyslel. Některé scény jsou dojemné, u jiných diváci pláčou smíchy.

Jestli se tenhle film dostane do českých kin, vřele doporučuju.

 

Malá ochutnávka (pro francouzsky mluvící):

 

Reklamy

5 thoughts on “Nedotknutelní

  1. Mademoiselle Suzanne 11.2.2012 / 16:40

    Je to ostuda, ještě jsem se na Intouchables nedostala. Na oplátku můžu doporučit The Artist nebo L’amour dure trois ans.

    • Vanilka 13.2.2012 / 17:55

      L’amour dure trois ans jsem četla. Při procházení programů kin jsem si všimla, že tu knížku někdo zfilmoval. To bych taky určitě chtěla vidět. Přidávám na seznam!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s