Co děláte na Silvestra?

To je otázka, kterou všichni koncem roku slýcháváme a na kterou máme všichni potíže odpovědět. Osobně neznám nikoho, kdo by měl Silvestra vysloveně rád. Většina mých známých je z něj naopak otrávená. Vědomí, že na Silvestra bychom přeci neměli „nic nedělat“ a že bychom se měli cíleně bavit, je tíživé. Zatímco po celý rok nadšeně vyrážíme na plánované i improvizované večírky, zrovna na Silvestra se nám to jaksi nedaří. Čím to je?

Od té doby, co se známe s Motýlem, řešíme problematiku silvestrovské noci únikem. První společný Silvestr jsme sice strávili v mém rodišti, avšak pěkně sólo, to znamená bez rodičů a přátel, jako správný čerstvě zamilovaný páreček. O rok později jsme se rozjeli do Říma a loni do Vídně. Díky těmto několikadenním pobytům jsme měli jasnou odpověď na otázky našich známých ohledně silvestrovských plánů, nemuseli jsme odmítat pozvání na večírky, na které se nám nechtělo, a rozpočet, který bychom případně utratili v nějaké předražené lucemburské restauraci, jsme raději investovali do nákupu letenek.

Letos je náš rozpočet ovšem omezenější než kdykoli předtím, a kromě toho jsme tolik utahaní v důsledku dění posledních týdnů a měsíců (nákup bytu, pro mě nová práce, cesta do Etiopie, stěhování, Vánoce), že na nějaké další přesuny a změny nemáme ani náladu.

A tak letos budeme prostě doma. Odmítli jsme pozvání na dvě silvestrovské party, z nichž jedna se měla konat u Bodamského jezera. Hodláme si užít večeři při svíčkách, povídat si a konečně vyzkoušet hammam, jehož přítomnost v naší koupelně bylo sice malé, ale příjemné plus. A do nového roku tudíž vkročíme zrelaxovaní a s jemnou pokožkou!

Šťastný nový rok!

4 thoughts on “Co děláte na Silvestra?

 1. Witch 1.1.2012 / 00:35

  Co bych dělala, naplánovala jsem si, že Vám a několika dalším napíšu.
  Ať se daří!

 2. Terka L. 2.1.2012 / 13:24

  Naprosto souhlasím.. Nemám ráda ten pocit, že se musíme jít někam bavit a něco dělat a je „trapné“ být jen doma…
  Poslední roky se naštěstí vždycky na poslední chvíli něco namane, tentokrát jsme jeli s přítelem na chalupu našich známých, kteří mají 3 malé děti, takže taková rodinná nenucená pohoda…
  Hodně štěstí v roce 2012! 🙂

  • Vanilka 15.1.2012 / 10:43

   Děkuju za kompliment 🙂 Template se jmenuje Bueno.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s