Seznámení přes inzerát

JSEM OPTIMISTA, 42/175, VŠ, bezdětný, nekuřák, štíhlé postavy. Ozve se mi žena SŠ, 32-38 let, která by si přála mít ještě potomka? Spolehlivost, zdraví, jistota, vzájemná opora. První kontakt formou SMS.

Zdroj: deník Metro 14. října 2011

Jsem v šoku. To je dneska k seznámení potřeba ukázat maturitní vysvědčení?!

Poznámka pod čarou: zaujalo mě prohlášení „jsem optimista“ – nic víc 🙂

Reklamy

10 thoughts on “Seznámení přes inzerát

 1. Witch 29.10.2011 / 14:05

  Klidně v šoku nebuďte, to je prastarý zvyk. Já jsem taky vybírala inzeráty podle podobných údajů a podobně jednou zkusila svůj. Dostal mne na kolena mladík, co odpověděl na linkovaném papíře, uškubnutém, přes kopírák: Jsem chlapec SŠ, inetligent…
  Nebylo to překlepem, bylo to psané rukou… Od těch časů jsou pro mne leckteří lidé prostě inetligenti a jiní ještě hůř, Ynetligenti 😉 😀
  To SŠ, VŠ má v krátkosti vyjádřit nárok na kulturně společenský rozhled. Holt značky stručné a jasné.

  • Vanilka 29.10.2011 / 23:20

   Já vím, ale stejně… Znám spoustu lidí se středoškolským vzděláním, a ne všichni mají stejný rozhled a osobní kulturu. A navíc mě v tom inzerátu zarazilo i to, že VŠ hledá SŠ. Když už je nutné takovéhle škatulkování, proč nehledá „sobě rovnou“? Proč hledá někoho s nižším vzděláním, než má on? A co kdyby mu na inzerát odpověděla vysokoškolačka?

   • Witch 30.10.2011 / 09:33

    Inu, milá Vanilko, oni pánové VŠ již vědí, že je stejně trumfne i šikovná uklízečka, tak si chtějí zachovat zdání, že ve vztahu zůstanou těmi inteligenčně na výši. Možná právě proto, že jsou si vědomi, jak často jim chybí prokrvení mozku…právě kvůli ženě 😉
    Co by si takový, rozumně své šance vidoucí pán počal se stejně či více vzdělanou ženou? Ani ta kapička záchrany sebevědomí by už mu nezůstala!

 2. eveli17 31.10.2011 / 12:20

  Vidíte, ja keby som dnes znovu hľadala, tak by som chcela vidieť aj daňové priznanie za posledné tri roky… :). Žartujem, ale v mojom veku (38), šťastne vydatá, vždy zas a znova žasnem nad tým, aké šťastie ma stretlo, že som pred skoro 20 rokmi – teda mladá a blbá – chytila a nepustila svojho muža. Zvlášť keď si uvedomím, čo všetko sa mohlo pokaziť. Že som akosi samozrejme predpokladala, že veci budú fungovať, že máme rovnaké smerovanie… S akou ľahkovážnosťou som sa, i keď po 4 rokoch spolužitia, vrhla do spoločného života. A on tiež, samozrejme :).

  • Vanilka 1.11.2011 / 15:54

   Každopádně vám gratuluju. Je povzbuzující vidět, že vztah může fungovat i po 20 letech! Možná to bylo lehkovážné, možná jste prostě oba měli štěstí, že jste našli jeden druhého.

 3. jolana88 31.10.2011 / 14:32

  🙂 napsat VŠ – asi pán neodpoví – to by mohl být problém s genderem a rozdělením úloh .. jinak – souhlasím s Witch – i u nás bývá „yintěligent“ častým zdrojem zábavy ..předem se pán „odhalil“ 🙂 vlastně 😦 mně zase zaujala „štíhlá postava“ – proč??? zdravý životní styl? sport? posedlost??

  • Vanilka 1.11.2011 / 15:55

   Štíhlou postavou chce podle mě pán naznačit, že i partnerka by měla být štíhlá. Nevím. Těžko říct.

  • Witch 4.11.2011 / 10:10

   Já bych to nebrala moc dramaticky, jde o zavedené zkratkovité sdělení, jaké bylo vždycky. Inzerovaly i boubelky, fousáči, ba i plešatci. Štíhlý v tomhle věku u mužského opravdu uvozuje sportovnější typ, proč by se nepochlubil? A jak se vlastně popsat na třech řádcích, aby ostatní měli nějakou představu?
   Vlastně mám po ruce časopis z r. 1937 a domýšlejte si samy:
   Mecenášku hledá mladý, inteligentní muž,stud.hudby. Zn. „Vděkem vše“
   33.letá blondýna, rozvedená, s vlastním bytem, by ráda poznala charakterního pána, který nehledí na peníze. Zn.“Kousek štěstí“
   Vysokoškolák, vysoké postavy, chudý, hledá seznámení s dámou. Zn. „Kanbal“

   • Vanilka 5.11.2011 / 22:48

    Chichi, koukám, že v některých ohledech se společnost zas tak moc nemění 🙂

 4. jolana88 2.11.2011 / 16:50

  áá – že by musí být „repre“ – ale na „přijatelné úrovni“ ?? 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.