Umělá Britney

Ve středu jsem byla na koncertě Britney Spears.

Pokud jsem vám tímhle prohlášením hned na úvod způsobila šok, omlouvám se. 

Nikdy jsem nebyla velkou fanynkou Britney Spears. Nemám ráda její hlas (jako by měla permanentně ucpaný nos) a mám za to, že je to loutka hudebního businessu, nic víc. Zřejmě nemám právo ji soudit. Každý se musíme nějak živit, a kdyby neměla opravdu žádný talent, zřejmě by nebyla tak známá (i když… kdo ví). Ostatně pár jejích nejnovějších písniček mají docela šťávu.

Koncert byl ale katastrofální. Ještě nikdy jsem nebyla svědkem něčeho tak umělého. Každý pohyb byl očividně přesně nacvičen a naplánován, ani špetka improvizace, a to se Britney v podstatě jenom vrtěla – nezpívala. Celý koncert byl na play-back. Snad bych to tím pádem ani neměla nazývat koncertem, spíš tanečním představením, které by se hodilo do nějakého night clubu. Britney totiž každé tři písničky střídala blyštivé kostýmy: jednodílné plavky za bikiny, minisukýnku za minišortečky. Přehazovala u toho svou dlouhou blonďatou hřívu ze strany na stranu a pánská část publika byla u vytržení.

Na ukázku video z Budapeště – vystoupení je pravděpodobně všude naprosto stejné:

Odešli jsme v půlce koncertu poněkud rozpačití. Jak je možné, že „tohle“ je na vrcholu hitparád? Co je tajemstvím jejího úspěchu? Koncertní hala zdaleka nebyla vyprodaná (díky čemuž Motýl snadno získal hned čtyři lístky ve VIP lóži), ale viděli jsme pár opravdu našených fanoušků. Co se jim na Britney tolik líbí? A proč talentovaní umělci jako Madjo mají takové potíže prorazit? Kdo o tomhle rozhoduje?

 

4 thoughts on “Umělá Britney

  1. Dejnička 8.10.2011 / 21:53

    Asi za tím musí být perfektní marketing, pak to, že polovina obyvatel planety jsou muži a v neposlední řadě většina „fanoušků“ jsou ještě v pubertě, takže se teprve hledají a hledají kvalitní interprety, ale ty jim často MTV, které nejvíc frčí nenabízí a co si budeme povídat, ty nejsi reprezentativní vzorek průměrného člověka a posluchače;-)
    P.S. Z videa jsem usoudila, že kdejaká gogo tanečnice se vrtí stokrát líp a postavu má také lepší, tak asi ti muži nevědí do jakého klubu zajít, ale o koncertě se díky dobré propagaci dozvěděli:-D

  2. Dasa 9.10.2011 / 17:34

    Proč? Že by marketing?:-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s