Veselé Velikonoce

Letošní Velikonoce trávíme u Motýlovy sestry, která žije se svým manželem a dvěmi dcerami v Lipsku. Původně jsme za nimi měli přijet ve čtyřech – já, Motýl a Holky – ale Motýlova starší dcera buď něco špatného snědla nebo nezvládla stres z cesty (trpí totiž cestovatelskými nevolnostmi a je těžké odhadnout, zda se jí dělá špatně z cesty samotné nebo z toho, jak její stav všichni neustále rozebírají), a tak jsme se do Lipska nakonec vydali jen tři.

Do Lipska jsme dorazili v pátek večer a hned jsme byli pozvaní na pravou německou grilovačku. Motýlova sestra totiž žije v moc pěkném bytovém domě, kde jsou všichni sousedi naladění na stejnou vlnu, a jakmile to počasí dovolí, scházejí se ve vnitrobloku na kus řeči, na skleničku nebo na barbecue.

Včera jsme podnikli návštěvu centra a pak různých parků, kde se holky mohly pořádně vyřádit. Zelených ploch je v Lipsku a okolí opravdu dostatek. Další jsme objevili dnes: na kolečkových bruslích a koloběžkách jsme se proháněli podél bývalého dolu, teď záměrně zatopeného vodou a vytvářejícího tudíž velké jezero, na kterém se dá plachtit v loďkách nebo na windsurfech.

Dopoledne jsme se vydali na hlavní náměstí, kde se v rámci jakéhosi středověkého trhu konala honba za čokoládovými vajíčky. V tomhle se německé a francouzské velikonoční tradice shodují: děti hledají ukrytá čokoládová vajíčka. V neděli. Na Velikonoční pondělí se kromě hodování nic zvláštního neděje.

Mám pocit, že mi tenhle víkend velmi prospívá. Cítím, jak nabírám síly na všechno, co mě čeká. Ta nejistota mi nahání strach. Ale snažím se na ni nemyslet a užívat si přítomnost. Je to hezký pocit.

Přeju vám všem krásné Velikonoce.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.