Koláč tříkrálový

Jak už jste z mých různých příspěvků jistě pochopili, gastronomie je pro Francouze velice důležitá, a vánoční i jiné svátky jsou toho jasným příkladem.

Po tradičním třídenním přejídání během Vánoc a Silvestra přichází na řadu další zvyk spojený s jídlem, který dokáže rozzářit dětské oči: pojídání „tříkrálového koláče“, jak jsem do češtiny přeložila „galette des rois“.

Jedná se o koláč z listového těsta plněný vanilkovým krémem nebo jablečným kompotem. Dovnitř se zapečou tzv. „fèves“ – malé figurky z pálené hlíny nebo moduritu, o které by si člověk snadno mohl zlomit zub. Tenhle tříkrálový koláč se v pekařstvích prodává s papírovými korunkami. Jednu z nich si na hlavu nasadí šťastlivec s vylomeným zubem, který je tímto označen za krále či královnu a má právo si mezi zúčastněnými vybrat protějšek, který si posléze musí korunku nasadit také.

Korunka bývá obalená drobky, protože ji prodavačky v pekařství obvykle zastrkují do pytlíku spolu s koláčem.

Tenhle zvyk je oblíbený na povánočních firemních večírcích, kde tímto dochází k umělému párování kolegů opačného pohlaví, ale také v rodinách a obzvláště pak u dětí, které si s drobky ve vlasech potom můžou s ožužlanými figurkami hrát.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s