Variace s Diorem

V mém předposledním příspěvků o zázračných efektech různých zkrášňovadel jsem se zmínila, že se vám chystám ukázat, jaké různé variace se dají vytvořit s mými oblíbenými očními stíny Dior.

Možná bych měla nejdřív vysvětlit těm, kteří mě znají trochu lépe, proč mě to malování v poslední době tolik bere. Náhodou jsem se totiž v práci ocitla na dvě hodiny v rukou profesionální vizážistky. Potřebovali jsme ji „otestovat“ předtím, než jsme ji „použili“ na naše čtenářky. O tom, co jsem se za ty dvě hodiny dozvěděla, vám napíšu zase někdy příště. Ale motivovalo mě to k tomu, abych se lépe podívala na všechny ty přípravky, které doma mám, a použila trochu víc fantazie při kombinování barev. Vždycky jsem se totiž zkoušela líčit tak, aby to bylo co nejmíň vidět. Měla jsem pocit, že když na sebe naplácám něco barevnějšího, okamžitě budu „zmalovaná“. A teprve paní vizážistka mě přesvědčila o tom, že to tak být nemusí. Od té doby si to ráno v koupelně daleko víc užívám 🙂

Původně jsem se chtěla inspirovat na Beauté Blogu a přesně vám popsat, kterou barvu z palety nanáším a kam, a poté vám na sobě nafotit výsledek. Nevím ale, jak to slečna z Beauté Blogu dělá, že na těch fotkách vypadá tak pěkně. Moje fotografické pokusy dopadly příšerně. Zaprvé fotit sama sebe je opravdu obtížné. Ve většině případů se mi podaří zachytit třeba jenom brada s půlkou nosu apod. Zadruhé ráno je teď venku ještě tma, takže použít přirozené denní světlo není možné. A pod umělým jsou ty fotky odporně žluté a i přes použití pudru se můj obličej na nich leskne. Zkrátka uveřejnění takových fotek by bylo spíš na škodu. Zkusím to tedy bez fotek.

Na začátek připomínám předmět, o který se jedná:

paleta Dior 844
Dior 844 Misty Mauve

Barvy by se daly rozdělit takto:

barvy
1 bílá, 2 starorůžová, 3 světle růžová, 4 světle hnědá, 5 tmavě červená

Variace dělám celkem dvě: buď použiju kombinaci barev 1, 4 a 5 nebo 2, 3 a 5 – podle toho, co mám na sobě.

Variace první

Bílý stín číslo 1 nanesu štětečkem na celé víčko až pod obočí.

Potom překryju celé pohyblivé víčko hnědým stínem číslo 4. Ten taky lehounce na nesu pod oko, na spodní okraj řas.

Vnější koutek oka pak ještě vystínuju tmavě červenou číslo 5, která v kombinaci s hnědou tvoří prostě takový tmavší stín neurčité barvy.

Pak ještě černou tužkou zvýrazním linku těsně na řasami a nanesu řasenku.

A je to.

Variace druhá

Světle řůžový stín číslo 3 nanesu na celé víčko až pod obočí. To je ostatně u mě velká novinka: nikdy dřív jsem se neodvážila jít se stíny tak vysoko. Omezovala jsem se jenom na pohyblivé víčko, abych si nepřipadala zmalovaná. Když se ale použije takhle světlounký stín, lehce se vstřebá a barva v podstatě není vidět. Dodá to ale do obličeje světlo.

Pak nanesu tu druhou růžovou – číslo 2 – do záhybu mezi pohyblivé víčko a prostor pod obočím. Důraz dám na vnější koutek, kde štětečkem chvilku „poklepávám“, což má zvýšit intenzitu barvy.

Tmavě červenou číslo 5 použiju tentokrát na oční linku pomocí speciálního placatého seseklého štětečku. Přejedu jím taky spodní okraj řas.

A je to.

A jelikož jsem se nezvládla vyfotit, našla jsem vám ideální výsledek na internetu:

výsledek
Takhle krásné budete, až se nalíčíte paletou Misty Mauve 844 od Dioru 🙂
Reklamy

One thought on “Variace s Diorem

  1. lkratz 5.11.2010 / 10:39

    Congrats for your blog. The level of the content (thanks google translate), the quality of the pics, the blogs you link, everything shows that you’ve really invested in the ideas you’re maturing these days. And that’s great.

    I’m really ok to help you as a sparing partner.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.