Velikonocni prazdniny

Vite, kdy ve Francii letos detem zacinaji velikonocni prazdniny? 10. dubna. Aspon teda tem, ktere chodi do skoly v regionu Nancy-Metz. Nikomu nevadi, ze Velikonocni pondeli padlo letos na 5. dubna. Je pravda, ze oficialne se to nejmenuje velikonocni prazdniny. Jsou to „vacances de printemps“ – tedy jarni prazdniny. Ale vsichni tady tomu rikaji velikonocni prazdniny – „vacances de Pâques“ – i pres to tydenni zpozdeni 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Velikonocni prazdniny

 1. Fiah 21.5.2011 / 15:35

  Vůbec mě to nepřekvapuje. Francouzské prázdniny jsou pro nás doma už několik let zdrojem zábavy. Moje dcera chodí na Francouzské lyceum v Praze a letošní „jarní prázdniny“ vyšly opravdu na velikonoce. To se zřejmě úředníkům v Paříži zdálo nespravedlivé (protože pokud vyjdou na jindy, děti mají na velikonoce ještě 3 volno – čtvrtek, pátek a pondělí), takže aby děti nebyly zkrácené o ty tři dny „velikonočních“ prázdnin, které byly letos součástí „jarních“, mají letos další tři dny prázdnin – 1. až 3. června. Vůbec raději nepátrám po tom, jak jim říkají.
  Hana
  P.S. Ale naštěstí tady ve středu chodí do školy.

  • Vanilka 22.5.2011 / 22:03

   Ano, to je typické francouzské uvažování 🙂 Mimochodem nakoukla jsem na váš blog a obdivuju, kolik toho o Paříže víte. Určitě na vaše tipy budu myslet při mé příští návštěvě Paříže.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.